Dla ucznia Wprowadzenie Skala ocen Najczęściej zadawane pytania Zawody I stopnia Obsługa systemu informatycznego Redagowanie rozwiązań Skanowanie rozwiązań Zawody II i III stopnia Przebieg Składanie odwołań Materiały przygotowawcze Zadania z ubiegłych olimpiad Książki Strony internetowe Obozy Naukowe Artykuły Inne
Książki
 • 1 1 1 1 Adam Neugebauer, Beata Bogdańska, Mateusz Goślinowski
  Matematyka olimpijska (seria)
  Seria składa się z czterech tomów – Algebra i Teoria Liczb (żółty), Geometria (zielony), Kombinatoryka (czerwony) oraz Równania i Nierówności (niebieski). Książki zawierają bardzo wiele teorii wraz z przykładami i ćwiczeniami.
 • 1 1 1 Henryk Pawłowski
  Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata (seria)
  Seria składa się z trzech tomów – Teoria liczb, algebra i elementy analizy matematycznej (niebieski), Planimetria i stereometria (różowy) oraz Trygonometria i geometria (żółty). Są to zbiory zadań wraz z rozwiązaniami. Zadania są zaczerpnięte z olimpiad spoza Polski.
 • 1 1 1
  1 1 1
  Biblioteczka SEM (seria)
  Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej, organizator Olimpiady, wydaje swoją serię książek. Obecnie wydano 7 pozycji – ostatnie to ,,Matematyczna Liga Zadaniowa'', ,,Zbiór zadań z geometrii przestrzennej'' oraz ,,Wokół obrotów''.
 • 1 1 1 Lev Kurlyandchik
  Wędrówki po Krainie Nierówności (seria)
  W trzech tomach autor omawia metody wykazywania nierówności. Każdy z rozdziałów podzielony jest na paragrafy. Paragraf zawsze zaczyna się wstępem, w którym omawiana jest odpowiednia metoda lub typ nierówności. Każda z metod jest ilustrowana przykładami. Dalej umieszczona jest seria zadań związanych z danym tematem. Rozdział kończy się pełnymi rozwiązaniami wszystkich zamieszczonych w nim zadań.
 • 1 1 1 1 Lev Kurlyandchik
  Kącik Olimpijski (seria)
  Seria składa się z czterech tomów, każdy zawiera zadania olimpijskie na trzech poziomach trudności.
 • 1 Witold Bednarek
  Zadania z teorii liczb dla olimpijczyków
  Zbiór zadań skierowany do uczniów szkół średnich przygotowujących się do olimpiady matematycznej. Na początku książki podane są podstawowe informacje teoretyczne, przydatne w rozwiązywaniu zamieszczonych zadań. Prawie wszystkie zadania mają szczegółowe rozwiązania. W rozdziale Problemy autorskie zawarte są dość trudne zadania do całkowicie samodzielnego rozwiązywania, a także otwarte hipotezy. Na końcu książki znajduje się Dodatek, na który składają się wybrane zagadnienia teorii liczb.
 • 1 1 1 Wojciech Guzicki
  Rozszerzony program matematyki w liceum.
  Wojciech Guzicki związany jest z olimpiadą matematyczną od wielu lat. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie, pokazuje w prezentowanych książkach, jak od zadań rozwiązywanych z uczniami na lekcjach matematyki (w programie rozszerzonym) przejść do zadań trudnych, a nawet olimpijskich. Głównym celem jest nie tylko przedstawienie gotowych rozwiązań zadań, ale wskazanie, jak samemu do tych rozwiązań dojść.